ACADEMIA – pytania i odpowiedzi

Czy szkoła policealna prowadzona w ramach ACADEMII jest państwowa?

Nasza szkoła działa na podstawie ustawy o systemie oświaty. Została wpisana do ewidencji placówek niepublicznych Miasta Lublin i otrzymała uprawnienia szkoły publicznej. Świadectwa i dyplomy wydawane przez szkołę są dokumentami państwowymi.

Kiedy można zapisać się do szkoły?

Zapisy prowadzimy przez cały rok. Można zapisywać się na semestr letni (luty) lub semestr zimowy (wrzesień).

Jakie dokumenty potrzebne są do zapisania się do szkoły?

Ważne jest posiadanie minimum średniego wykształcenia i dostarczenie odpowiednich dokumentów (świadectwo ukończenia szkoły średniej, 2 zdjęcia, odpowiedni kwestionariusz, zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do nauki w danym zawodzie). Warto pamiętać, że ze względu na ograniczoną ilość miejsc, w procesie rekrutacji liczy się kolejność zgłoszeń.

Czy do zapisu wystarczy ksero świadectwa ukończenia szkoły?

Nie, do zapisu wymagany jest oryginał, duplikat lub xero poświadczone notarialnie.

Czy zaświadczenie lekarskie to zaświadczenie od lekarza medycyny pracy czy lekarza rodzinnego? 

Tak, jest to zaświadczenie od lekarza Medycyny Pracy o braku przeciwwskazań do podjęcia nauki na wybranym kierunku. Zaświadczenie wydawane jest na podstawie skierowania ze szkoły.

Czy nauka w ACADEMII jest płatna?

Oferta kształcenia w ACADEMII jest bardzo szeroka. W chwili obecnej obejmuje dziewięć kierunków zawodowych, z czego tylko jeden jest płatny (Technik farmaceutyczny).

Co wyróżnia ACADEMIĘ na tle innych szkół policealnych?

ACADEMIA stawia na wysoką jakość kształcenia. Proponujemy bardzo atrakcyjne kierunki, które realnie zwiększają szansę znalezienia pracy, utrzymujemy ścisły kontakt z przedsiębiorstwami branżowymi, pomagamy uczniom w nabywaniu ciekawych doświadczeń już w trakcie nauki, pomagamy w uzyskaniu staży i praktyk.
Ponadto zapewniamy wysoki standard dotyczący warunków kształcenia: wszystkie zajęcia odbywają się w nowoczesnych pracowniach, w jednym budynku, współpracujemy z doświadczoną kadrą nauczycieli, mamy elastyczny system kształcenia dopasowany do możliwości czasowych naszych uczniów (system dzienny, zaoczny).
ACADEMIA mieści się na ul. Energetyków 28, łatwo tutaj dojechać komunikacją miejską, również z Dworca PKP i PKS. Dla uczniów z własnym transportem udostępniamy duży bezpłatny parking.

Czy można uczęszczać do szkoły policealnej ACADEMIA, będąc na studiach lub będąc absolwentem uczelni wyższej?

Do szkoły policealnej mogą uczęszczać osoby, które mają ukończoną szkołę średnią. Osoby studiujące również spełniają ten warunek. Nie jest ważne, jak dawno dana osoba ukończyła szkołę średnią, liczy się sam fakt posiadania minimum średniego wykształcenia (matura nie jest wymagana). Połączenie studiów ze szkołą policealną pozwala uzupełnić wiedzę teoretyczną o zajęcia praktyczne, dostarcza dodatkowych umiejętności, zwiększając tym samym atrakcyjność zawodową danego absolwenta. Przykładem może być np. osoba studiująca biologię lub chemię, która dodatkowo kształci się w zawodzie technika farmaceutycznego. Często zdarzają się też sytuacje, że studenci zapisują się do szkoły policealnej, aby realizować swoje zainteresowania prywatne, hobbistyczne np. na Kosmetologii.

Czy jest górna granica wieku, powyżej której nie można już zapisać się do szkoły policealnej ACADEMIA?

Nie ma takiej granicy. Wszyscy, którzy mają minimum średnie wykształcenie (matura nie jest wymagana) mogą zapisać się na wybrany kierunek prowadzony w szkole policealnej. Na naukę nigdy nie jest za późno.

Czy do szkoły policealnej ACADEMIA mogą uczęszczać osoby pracujące?

Do szkoły policealnej mogą uczęszczać osoby, które mają ukończoną szkołę średnią. Jeśli zatem osoba pracująca spełnia ten warunek, może oczywiście zapisać się do szkoły policealnej. W tym wypadku ważne jest, aby pogodzić czasowo wszystkie obowiązki. Szkoły policealne działające w ramach ACADEMII umożliwiają naukę w różnym trybie: zarówno w trybie dziennym (stacjonarnym), jak i w trybie zaocznym, weekendowym. Motywacja do podjęcia nauki w szkole policealnej może być bardzo różna: można chcieć uzupełnić wiedzę w zawodzie, w którym już pracujemy lub pokrewnym, można rozwijać swoje zainteresowania hobbistyczne np. florystykę, informatykę, można szukać zawodu, który daje możliwość założenia własnej działalności gospodarczej.

Gdzie odbywają się praktyki zawodowe?

Miejsce praktyki zawodowej Uczeń wybiera sam. Szkoła organizuje praktyki między innymi w hurtowni farmaceutycznej czy aptece przyszpitalnej. Jeśli słuchacz z jakiegoś powodu nie jest w stanie lub nie chce, samodzielnie wybrać sobie miejsca do obywania praktyk, szkoła może mu w tym pomóc.

W jakiej formie odbywają się zaliczenia poszczególnych etapów nauki?

W szkole nie ma tzw. sesji egzaminacyjnych. Zaliczenia poszczególnych przedmiotów odbywają się na podstawie cyklicznego zaliczania materiału w ciągu danego semestru. Działa to na korzyść Słuchaczy, ponieważ cały materiał opanowują systematycznie.

Jakie dokumenty otrzymam po ukończeniu szkoły?

Po ukończeniu naszej szkoły Słuchacz otrzymuje świadectwo ukończenia szkoły policealnej, które jest równoważne ze świadectwem szkoły publicznej. Dodatkowo może przystąpić do egzaminu państwowego potwierdzającego kwalifikacje w danym zawodzie. Po zdaniu takiego egzaminu Słuchacz uzyskuje tytuł technika.

Lorem ipsum dolor sit amet enim. Etiam ullamcorper. Suspendisse a pellentesque dui, non felis. Maecenas malesuada elit lectus felis, malesuada ultricies. Curabitur et ligula. Ut molestie a, ultricies porta urna. Vestibulum commodo volutpat a, convallis ac, laoreet enim. Phasellus fermentum in, dolor. Pellentesque facilisis. Nulla imperdiet sit amet magna. Vestibulum dapibus, mauris nec malesuada fames ac turpis velit, rhoncus eu, luctus et interdum adipiscing wisi. Aliquam erat ac ipsum. Integer aliquam purus. Quisque lorem tortor fringilla sed, vestibulum id, eleifend justo vel bibendum sapien massa ac turpis faucibus orci luctus non, consectetuer lobortis quis, varius in, purus. Integer ultrices posuere cubilia Curae, Nulla ipsum dolor lacus, suscipit adipiscing. Cum sociis natoque penatibus et ultrices volutpat. Nullam wisi ultricies a, gravida vitae, dapibus risus ante sodales lectus blandit eu, tempor diam pede cursus vitae, ultricies eu, faucibus quis, porttitor eros cursus lectus, pellentesque eget, bibendum a, gravida ullamcorper quam. Nullam viverra consectetuer. Quisque cursus et, porttitor risus. Aliquam sem. In hendrerit nulla quam nunc, accumsan congue. Lorem ipsum primis in nibh vel risus. Sed vel lectus. Ut sagittis, ipsum dolor quam.

Partnerzy
Galeria
  • ACADEMIA STUDIUM POLICEALNE